Bajgar: Hrubost se přelévá do společnosti

Bajgar: Hrubost se přelévá do společnosti

Radek Bajgar scénář psal přímo pro Ivu Janžurovou. „To, co ta paní v příběhu zažije, je tragické, a přitom to vypadá srandovně, protože není zvykem, aby si starší paní sháněly pistole. Divák musí jít s ní, všechno jí věřit, rozumět jí i v situaci, kdy dělá extrémní věci. Komedie by měla být o pravdě a bolesti. A v téhle poloze je prostě Iva Janžurová nedostižná,“ nepochybuje.

Jednání hlavní hrdinky může možná některým divákům připadat vyhrocené, Bajgar příběhem podle svých slov nicméně reaguje na čím dál vyhrocenější náladu ve společnosti. „V poslední době cítím, jak se hrubost a arogance přelévá do celospolečenské atmosféry. Zkusil jsem ad absurdum domyslet, co by se stalo, kdyby někdo sebeobranu zkusil dotáhnout. I za cenu případného sebezničení,“ vysvětlil.

Jako hlavního protihráče Ivy Janžurové diváci uvidí Martina Hofmanna. „Hraje chlapíka, který je svině, ale velmi zábavná,“ prozradil Bajgar. Do snímku s černým humorem si vybral také Tatianu Vilhelmovou, Pavla Lišku, Evu Holubovou, Janu Plodkovou a Kristinu Svarinskou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *